Czujniki

W tej kategorii znajdą Państwo rozwiązania powszechnie stosowane w automatyce przemysłowej, umożliwiające rozpoznanie kiedy na terenie aktywnego obszaru działania pojawi się metal. Służą do tego czujniki indukcyjne, optyczne, pojemnościowe oraz Halla - wszystkie oferujemy w asortymencie naszego sklepu internetowego w wielu wariantach modelowych. Dbamy, aby prezentowana elektronika wyróżniała się dużą wydajnością, a także całkowitą niezawodnością.

Polecamy czujniki optyczne w postaci lusterka; indukcyjne liniowe bądź zwykłe, a także pojemnościowe i Halla, wyróżniające się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Zachęcamy do przejścia do poszczególnych podkategorii oraz na podstrony produktowe, w celu zapoznania się ze specyfikacją techniczną wszystkich detektorów. Dla Państwa wygody, poniżej zamieściliśmy tabelę objaśniającą, co oznaczają poszczególne parametry proponowanej elektroniki.

Podkategorie

 • Indukcyjne

  Z poniższej tabeli możecie dowiedzieć się Państwo w jaki sposób odczytać parametry czujnika z jego symbolu. 

 • Indukcyjne liniowe

  Szerokie możliwości zastosowanie oraz wysoki stopień precyzji pomiarów – te dwie cechy w szczególności wyróżniają nasze produkty. Czujniki indukcyjne liniowe idealnie nadają się do przeprowadzania badań w trudnych warunkach ze względu na stabilność temperaturową – większość dostępnych u nas modeli może pracować w temperaturze od -10ºC do nawet + 70ºC. Elementy z powodzeniem stosuje się w automatyzacji procesów oraz w czynnościach związanych z kontrolą jakości.

  Nasze propozycje różnią się ze względu na zasięg łączenia oraz średnicę elementu wykrywającego. Większość modeli sprawdza się przede wszystkim w wykrywaniu metali. Wszystkie prezentują wysoki stopień ochrony, który przesądza o wyjątkowej wytrzymałości elementu.

 • Optyczne

  Niezbędne do liczenia przedmiotów na taśmach transportowych lub określania położenia obiektu – czujniki optyczne to bardzo przydatne elementy w wielu gałęziach przemysłu. Ich szerokie zastosowanie cenią sobie przede wszystkim osoby zajmujące się automatyką maszyn, których zadaniem jest określanie np. poziomu wybranej substancji lub identyfikacji obiektów znajdujących się w polu działania urządzenia. Co ważne, produkty z powodzeniem można wykorzystywać do wykrywania różnego rodzaju elementów m.in. z drewna, gumy lub szkła.

  Produkty służące do wykrywania swoje działanie opierają na emitowaniu wiązki światła, podczerwieni lub lasera. Naszym klientom proponujemy przede wszystkim modele odbiciowe o różnym zasięgu załączania. Obudowa produktów wykonana jest w większości z plastiku lub metalu.

 • Pojemnościowe

  W przypadku wielu procesów produkcyjnych konieczne jest badanie poszczególnych parametrów – m.in. ilości, temperatury lub odległości między przedmiotami. Czujniki pojemnościowe wykrywają poziom monitorowanego materiału. Gdy w zasięgu urządzenia znajdzie się określony przedmiot, mechanizm wykrywający wysyła informacje o zarejestrowaniu tego zdarzenia. Ostrzeżenie to pozwala na podjęcie odpowiednich czynności przez maszynę lub operatora.

  Propozycje przygotowane dla naszych klientów posiadają certyfikaty gwarantujące ich skuteczne oraz zgodne z normami działanie. Ponadto produkty różnią się między sobą poszczególnymi parametrami, m.in. rodzajem obudowy, zakresem napięcia zasilającego oraz długością przewodu.

 • Halla

  Fizyczne zjawisko odkryte w XIX wieku przez amerykańskiego naukowca do dziś wykorzystywane jest w wielu różnego rodzaju urządzeniach m.in. smartfonach, laptopach oraz układach sterowania nowoczesnych modeli samochodów. Ciekawym zastosowaniem naukowego odkrycia jest czujnik halla. To niewielkie urządzenie umożliwia pomiar natężenia pola magnetycznego i wychwycenie różnic potencjałów w przewodniku, przez który przepływa prąd.

  Urządzenie monitorujące pole magnetyczne ma niewielkie rozmiary, ale tkwi w nim ogromny potencjał. Nasi klienci mogą skorzystać z oferty, w której przygotowaliśmy dla nich podzespoły o różnych średnicach od M8 do M18. Wszystkie wyróżniają się trwałością, którą gwarantuje m.in. metalowa obudowa.

Jest 81 produktów.

Pokazano 1-12 z 81 pozycji

Aktywne filtry